Smart Technology Group

Wojsko

Armia to skomplikowana machineria, złożona z ogromnej ilości podzespołów i komponentów. Ich modelowa współpraca, przy możliwie najmniejszym marginesie błędu, niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania wojskowego mechanizmu i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa. Swoje zastosowanie znalazła tu technologia RFID, wykorzystywana przede wszystkim do śledzenia przedmiotów oraz inwentaryzacji.

Wielka elastyczność tagów w zakresie rozmiarów oraz ich wyjątkowa odporność na niesprzyjające warunki (temperatura, wilgotność, opady) sprawia, że nie zawiodą one nawet chwili najcięższej próby na placu boju.

Dzięki nim można śledzić przepływ towarów w wojskowym łańcuchu dostaw i na bieżąco reagować w wypadku zaistnienia ewentualnych przeszkód bądź trudności. To RFID w amerykańskiej armii gwarantuje, że skoczek spadochronowy ma absolutną pewność, że jego spadochron jest skompletowany, a on sam ? może oddać bezpieczny skok na kilka tysięcy metrów w dół.

RFID wykorzystywane jest do śledzenia zarówno niewielkich części, jak i całych kontenerów, wysyłanych do oddziałów zlokalizowanych np. na zagranicznej misji. Dzięki wdrożeniu nowej technologii ograniczone zostały biurokratyczne procedury, będące poprzednio zmorą wojskowych urzędników. Jak pokazuje przykład amerykańskiej armii, przed sięgnięciem po RFID do wysłania jednego transportu potrzebny był komplet pięciu zestawu dokumentów. Obecnie, wystarcza jeden zestaw. Wyeliminowane zostały także liczne błędy administracyjne, nieuchronne przy takiej ilości certyfikatów, wymaganych uprawnień oraz rozbudowanemu obiegowi dokumentów.

Technologia RFID jest również ceniona jako skuteczne rozwiązanie dla systemów kontroli dostępu, stosowanych w wojskowych budynkach i pomieszczeniach. Pozwala ona na rygorystyczne egzekwowanie dostępu do poszczególnych miejsc. Właściwości radiowej identyfikacji są także z powodzeniem wykorzystywane przy zabezpieczaniu państwowych dokumentów przed wyniesieniem przez niepożądane osoby.
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top