Smart Technology Group

Przemysł wydobywczy

Najważniejszym obszarem wdrożeń technologii RFID w przemyśle wydobywczym jest bezpieczeństwo. Dlatego wykorzystuje się tagi, anteny oraz czytniki RFID do budowy skutecznych systemów lokalizacji górników w czasie rzeczywistym. W sytuacjach zagrożenia życia, gdy liczy się każda sekunda, RFID pomoże w szybkiej i skutecznej lokalizacji uwięzionych pracowników.

Nieustanny rozwój technologii RFID sprawia, że technologię tę można wykorzystać nie tylko do akcji ratowniczych, ale i przewidywania zagrożeń środowiskowych. Służą do tego tagi RFID, specjalistyczne czujniki działające w sieci mesh i routery. Wspólnie tworzą one Real Time Sensing System (RTSS). Dzięki nim możliwe jest odpowiednio szybkie podjęcie działań prewencyjnych i zarządzenie ewakuacji. Technologia RFID przyda się również przy tej ostatniej. W ciągu jednej sekundy możliwe będzie wiarygodne ocenienie, czy wszyscy górnicy ewakuowali się na czas i stawili w punkcie zbiórki.

Równie efektywne będzie zastosowanie RTLS opartym o RFID w monitorowaniu kosztownego, górniczego sprzętu.

RFID można zastosować także do kompleksowych systemów wspomagających identyfikację oraz zarządzanie kierunkiem przepływu osób i urządzeń w kopalniach. Takie wdrożenia sprawdzają się zarówno w kopalniach wydobywczych, jak i tych turystycznych, w których technologia RFID służy do monitoringu przepływu gości zwiedzających obiekt.
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top