Smart Technology Group

Lotniska

Kluczową zaletą płynącą z wdrożenia technologii RFID na lotniskach jest oszczędność czasu zarówno pasażerów, jak i obsługi. Dzięki temu pracownicy linii lotniczych mogą poświęcić więcej uwagi na otoczenie opieką pasażerów rzadko korzystających z lotnisk.

Jednym z najważniejszych trendów, możliwych do zaistnienia dzięki RFID, jest pełna automatyzacja procesu odprawy. Na wybranych lotniskach można znaleźć już maszyny, pozwalające pasażerowi na wydrukowanie taga RFID, a następnie oznakowanie swojego bagażu. W efekcie, odprawa i kontrola bagażu trwa zdecydowanie krócej, natomiast pracownikom lotniska, wyposażonym w czytniki RFID, zdecydowanie łatwiej oraz szybciej jest w prawidłowy sposób posortować torby i walizki.

W wyraźny sposób redukowane jest także ryzyko zagubienia bagażu: odnalezienie plecaka oznakowanego tagiem RFID jest zdecydowanie łatwiejsze i skuteczniejsze niż ręczne poszukiwanie pojedynczego bagażu.

Oprócz skrócenia czasu obsługi, RFID niesie ze sobą realne oszczędności. Na lotnisku w Hong Kongu koszt opieki nad pojedynczym bagażem zmniejszył się z 7 do 4 dolarów. Dowiedziono również, że inwentaryzacja wózków na jedzenie, urządzeń do sprzątania lub wózków inwalidzkich do wypożyczenia, zapewnia ich skuteczniejszą ochronę przed zagubieniem oraz kradzieżą. W rezultacie, dana linia lotnicza redukuje ponoszone straty.

Wdrożenie RFID na lotniskach ? miejscach szczególnie narażonych na ataki terrorystyczne ? zwiększy bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na ich terenie. Taką gwarancję daje system kontroli dostępu oparty o RFID.
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top