Smart Technology Group

Logistyka i łańcuch dostaw

Na jakie wyzwanie odpowiada zastosowanie SMART RFID w logistyce?

Bezbłędny przebieg

Mnogość i zróżnicowanie procesów wykonywanych od momentu znakowania produktu do momentu jego wysyłki, a następnie transportu i odbioru oraz zależność poprawności ich wykonywania od człowieka wpływa na duże prawdopodobieństwo pomyłek i błędów. SMART RFID automatyzuje wiele procesów, dzięki czemu odsetek ludzkich błędów zmniejsza się o 1/3. SMART RFID w znaczący sposób redukuje ilość nietrafionych dostaw i zwrotów do magazynu.

Oszczędności

Wyeliminowanie błędów pracowników, maksymalizacja zgodności dostaw z zamówieniem, przyspieszenie inwentaryzacji i przetwarzania zamówień ? te wszystkie usprawnienia SMART RFID zapewniają obniżkę bieżących kosztów logistycznych i przekładają się na realne finansowe oszczędności.

world-map
urzadzenia_kd-new

Wydajność

Dzięki SMART RFID można osiągnąć znacznie więcej w znacznie krótszym czasie niż przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań. Wyeliminowanie konieczności bezpośredniego kontaktu czytnika z kodem kreskowym przyspiesza inwentaryzację. Radiowa technologia pozwala na bezbłędną identyfikację nawet 350 produktów w ciągu 1 sekundy. Nic więc dziwnego, że korzystający z RFID oceniają wzrost wydajności o 10%.

Pełna bieżąca kontrola

Menadżerowie zajmujący się zarządzaniem łańcucha dostaw wiedzą, jak kluczowa jest elastyczność samego łańcucha i wprowadzania do niego korekt w wypadku zaistnienia nieprawidłowości. SMART RFID pozwala na śledzenie zasobów w czasie rzeczywistym (Real Time Location System). Dzięki temu na każdym etapie ma się dostęp do kompletu informacji i pełną swobodę w reagowaniu na wszystkie wydarzenia.

Dlaczego warto wykorzystać SMART RFID w logistyce? Ponieważ jest:

WYDAJNE ? wystarczy, by tag (identyfikator) znalazł się w zasięgu czytnika, a zostanie bezbłędnie zidentyfikowany;

SKUTECZNE ? gwarantuje 100% zgodności dostaw z zamówieniem;

PRECYZYJNE ? zapewnia 99,7% dokładności przy inwentaryzacji;

EFEKTYWNE ? o 30% redukuje ilość ludzkich błędów popełnianych na różnych etapach logistycznych;

BŁYSKAWICZNE ? o 30% przyspiesza przetwarzanie zamówień;

EKONOMICZNE ? stosowane tagi nie wymagają baterii, są wielokrotnego użytku (zapis nawet do 300 000 razy, sam odczyt jest nieograniczony co do ilości), mieszczą w sobie więcej informacji niż kod kreskowy;

UNIWERSALNE ? do wykorzystania w każdym procesie logistycznym: od przyjmowania zamówień, przez wysyłkę i transport, aż po dostarczenie i inwentaryzację
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top