Smart Technology Group

Inwentaryzacja

Na jakie wyzwania odpowiada inwentaryzacja SMART RFID?

Dokładność inwentaryzacji

Sednem udanej inwentaryzacji jest dokładność jej wyników. Nie ma na rynku narzędzia, które zapewniałoby większą dokładność niż robi to SMART RFID. Osiąga rewelacyjne wyniki rzędu 99,5%.

Czasochłonność

Do tej pory ta przymusowa czynność kojarzyła się z przykrym, monotonnym obowiązkiem, nierzadko wymagającym pracy po godzinach i trwającym zdecydowanie za długo. SMART RFID pozwala na skrócenie czasu jej trwania, nawet o 96%. Dzięki wyeliminowaniu konieczności bezpośredniego kontaktu skanera z kodem kreskowym, czytnik może znajdować się nawet kilka metrów od przedmiotu oznaczonego tagiem, a i tak poprawnie go zidentyfikuje. Co więcej, nasz czytnik potrafi zeskanować w tej samej chwili ponad 300 produktów ? w ciągu godziny bez problemu można zinwentaryzować magazyn lub biuro wypełnione20 000 produktami.

Neo-inwentaryzacja
Neo-inwentaryzacja2

Ponoszone koszty

Największym kosztem jest konieczność zaangażowania do inwentaryzacji zespołu ludzi i oderwanie ich od innych zajęć. SMART RFID eliminuje tę niedogodność i zapewnia tym samym realne oszczędności. Inwentaryzacja zajmie teraz dosłownie kilka minut, a do jej przeprowadzenia wystarczy jeden pracownik.

Poziom wiedzy pracowników

Dzięki możliwości codziennej inwentaryzacji sklepu lub magazynu, personel zawsze będą znać aktualny stan wyposażenia.

Dlaczego warto wykorzystać SMART RFID do inwentaryzacji?

Ponieważ jest:

SUPERPRECYZYJNE – gwarantuje 99,5% dokładności;

WYDAJNE – pozwala na zinwentaryzowanie nawet ponad 20 000 przedmiotów na godzinę;

SZYBKIE – redukuje czas potrzebny na inwentaryzację o 96%;

POMOCNE – umożliwia pełną inwentaryzację nawet codziennie;

SKALOWALNE – doskonale sprawdzi się w małych, jak i w dużych przestrzeniach (biura, magazyny, hale);

UNIWERSALNE – może być zastosowane przy inwentaryzacji wszelkich środków trwałych, bez względu na ich gabaryty: sprzęt biurowy, komputery, meble, specjalistyczna aparatura;

WYGODNEczytniki do inwentaryzacji wyróżniają się nowoczesnym designem, są poręczne i łatwe w obsłudze.ZASADA DZIAŁANIA • Neo-inwentaryzacja-zd1

  1. Umieszczamy na przedmiotach identyfikatory RFID w miejscach, w których zwykle umieszczane są numery inwentarzowe. Oznakowanie może być ukryte tak, aby nie zmniejszać walorów estetycznych przedmiotów.

 • Neo-inwentaryzacja-zd2

  2. Uruchamiamy czytnik NEO 01 z urządzeniem przenośnym a następnie wybieramy funkcję Skanuj. Skaner rozpoczyna wyszukiwanie wszystkich identyfikatorów znajdujących w zasięgu do 8 metrów.
  Nie ma konieczności szukania identyfikatora na przedmiocie i zbliżania do niego czytnika ? wystarczy stanąć w pobliżu przedmiotu podlegającego inwentaryzacji. Odczytany kod identyfikatora jest odpowiednio interpretowany w czasie rzeczywistym przez oprogramowanie zainstalowane w tablecie.

 • Neo-inwentaryzacja-zd3

  3. Proces inwentaryzacji trwa krótką chwilę i kończy się przedstawieniem listy oznaczonych identyfikatorami środków trwałych znajdujących się w skanowanym pomieszczeniu.

Zobacz inne zastosowania dla SMART RFID
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top