Smart Technology Group

Handel

Zastosowanie SMART RFID w handlu pozwala na zapobieganie stratom, generuje oszczędności czasu i zasobów oraz co najważniejsze realnie wpływa na zwiększenie sprzedaży.

Możliwości wykorzystania technologii SMART RFID w handlu:

INWENTARYZACJA ? SMART RFID to szybka i skuteczna inwentaryzacja, sprawne odnajdywanie poszukiwanych towarów na sklepie. Zastosowanie SMART RFID bezpośrednio poprawia dostępność towaru na półkach

KASY ? SMART RFID pozwala na identyfikację wielu towarów na raz, wykorzystanie technologii SMART RFID pozwala na znaczne przyspieszenie procesu fiskalizacji i likwiduje czas oczekiwania w kolejkach

PRZYMIERZALNIE ? Zastosowanie technologii RFID w przymierzalniach pomaga w zapobieganiu kradzieżom. SMART RFID umożliwia identyfikację towarów w każdej przymierzalni osobno co może służyć w budowaniu systemu Inteligentnych Przymierzalni co wpływa na lepsze zapoznanie się klienta z dostępnym towarem, jego zadowolenie i zwiększenie sprzedaży.

BRAMKI ANTYKRADZIEŻOWE ? które mogą jednocześnie być zintegrowane z systemami lojalnościowymi i identyfikować klientów z kartą lojalnościową.

retail-1
produkty

SMART RFID umożliwia  poprawę funkcjonowania back office i front office. Daje możliwość automatycznej identyfikacji dostaw, przesunięć towaru z magazynu na sklep, pomiędzy sklepami czy magazynami.

Wykorzystanie SMART RFID w handlu to:

? zmniejszenie liczby braków w towarach

? zmniejszenie zapasów

? zmniejszenie kosztów inwentaryzacji

? skrócenie czasu dostawy

? wzrost sprzedażySMART RETAIL TO:Usprawnij zarządzanie magazynem oraz back office. Nasze anteny oraz czytniki pozwolą Ci na zoptymalizowanie pracy załogi, ograniczenie pracowniczych błędów o 30% oraz skrócenie czasu przyjmowania towarów, inwentaryzacji oraz kompletacji. Narzędzia spod marki SMART RFID sprawią, że procesami logistycznymi będzie mogła zająć się mniejsza liczba osób. A co najważniejsze ? zrobią to w krótszym czasie niż do tej pory.
Wykorzystanie naszego rozwiązania gwarantuje niemal 100% zgodność wysyłanego towaru z zamówieniami. Zamontowane anteny i czytniki wychwycą każdą nieprawidłowość: bądź brakujący towar, bądź jego niezgodność. To wszystko sprawia, że spadają nie tylko koszty transportu (dzięki wyeliminowaniu zwrotów przesyłek), ale i czas dostawy ? nawet o 91%.

Mobilne czytniki RFID Neo 01 sprawdzą się w inwentaryzacji. Dzięki nim wszyscy pracownicy będą posiadać aktualną wiedzę nt. dostępności towaru. Z łatwością będzie można zaobserwować, które produkty cieszą się większą popularnością i powinny być częściej zamawiane. W rezultacie, czytniki Neo 01 pomogą Ci zredukować braki w towarach aż o 80%.
warehouse-150x150
inventory-150x150
Największe wyzwania związane z inwentaryzacją? Wie o nich każdy pracownik handlu:
a) czasochłonność;
b) mała częstotliwość;
c) konieczność zamknięcia sklepu (albo nocne nadgodziny);
d) niewysoka skuteczność;
e) angażowanie wielu pracowników.

A mimo to inwentaryzacja jest konieczna i musi być przeprowadzana. Bez niej niemożliwe jest przygotowywanie zamówień, szacowanie popytu wśród klientów oraz zapewnienie dostępności towarów. Brak tych najbardziej pożądanych towarów to częsta przyczyna spadku obrotów. Równie niepożądana jest sytuacja towaru zalegającego na półkach.

SMART RFID wychodzi naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom. Wystarczy wyposażyć pracowników w mobilne czytniki RFID Neo 01, a towary oznakować tagami RFID. Technologia RFID zapewnia bezdotykową identyfikację, co oznacza, że w przeciwieństwie do czytnika kodów kreskowych, czytnik RFID skanuje tagi na odległość. To niewiarygodny skok jakościowy. W ten sposób inwentaryzacja stanie się? przyjemnością. Trudno w to uwierzyć, ale:
a) w ciągu sekundy możliwe jest zidentyfikowanie do 300 tagów, a w ciągu godziny ? nawet 20 000 produktów;
b) inwentaryzację można przeprowadzać nie tylko codziennie, ale nawet i dwa razy dziennie ? wystarczy kilka minut, by Twoi pracownicy poznali aktualną liczbę towarów;
c) bez względu na liczbę i częstotliwość inwentaryzacji, jej dokładność zawsze będzie wynosić ok. 99,7%;
d) do przeprowadzenia inwentaryzacji wystarczy nawet jeden pracownik.
W jaki sposób zwiększyć koszyk zakupowy klienta modowego butiku? Może? podpowiedzieć mu, co jeszcze pasowałoby do jego kreacji? Tak działa SMART RFID instalowany w przymierzalniach. Technologia RFID znów udowadnia swoją przydatność i elastyczność. Dzięki czytnikowi RFID UHF Master 01, antenom oraz multimedialnemu ekranowi, każdy klient będzie mógł skorzystać ze stylistycznej porady. Jak to jest możliwe?
SMART RFID poprawnie zidentyfikuje wnoszone do przymierzalni ubrania i akcesoria, po czym na podstawie wcześniej wprowadzonych danych wyświetli na ekranie sugestie kolejnych pasujących produktów. Tym samym zwiększa się szansa na kolejne zakupy.

Ale to nie wszystkie udogodnienia, jakie oferuje SMART RFID. Umożliwia on klientowi na zorientowanie się, czy w danym sklepie (bądź sieci) znajduje się taki sam produkt, ale w innym rozmiarze czy kolorze. Koniec z kłopotliwym i czasochłonnym wzywaniem obsługi bądź samodzielnym, mozolnym przeszukiwaniu półek. Wystarczy kilka sekund, by za pomocą dotykowego ekranu sprawdzić dostępność, a nawet zamówić pożądany produkt.
fitting-150x150
cashdesk-135x150
Widok długiej kolejki do kasy to radość dla właścicieli sklepu, ale z perspektywy klienta długie oczekiwanie na finalizację zakupu nie jest żadną przyjemnością. Na największą próbę cierpliwość wystawiana jest w okresie wyprzedaży lub świątecznego szału zakupów.
A gdyby tak? skrócić czas obsługi każdego klienta do 6 sekund, bez względu na liczbę kupowanych towarów?

Dzięki SMART RFID możesz tego dokonać. Wystarczy zamontowanie anten i czytnika RFID UHF Master 01 przy kasie oraz oznaczenie wszystkich produktów ekonomicznymi tagami RFID. W rezultacie, Master 01 będzie automatycznie i ? co najważniejsze ? błyskawicznie identyfikował kupowane produkty i w ciągu kilku sekund zostaną one wprowadzone do systemu, a klientowi będzie można wręczyć paragon.
Zbędne okaże się ręczne skanowanie każdego pojedynczego produktu, co jest główną przyczyną monstrualnych nieraz kolejek.
Co dla Ciebie oznacza 6-sekundowa obsługa klienta? To nie tylko zmniejszenie kolejek. To także zwiększenie satysfakcji kupujących. Zaczną oni kojarzyć Twoją markę z przyjaznością oraz nowoczesnością.

Zapewniamy, że i Ty będziesz miał powody do zadowolenia. Wraz ze skróceniem kolejek, zwiększy się dzienna liczba dokonywanych u Ciebie transakcji. To z kolei oznacza wzrost obrotów ? nawet o 21%.
Kradzieże towaru, jak i dóbr firmowych, wciąż są na porządku dziennym. Mimo coraz to nowszych rozwiązań, problem dalej generuje poważne straty w branży retail. Ale SMART RFID oferuje rozwiązanie redukujące kradzieże wewnętrzne o 98%, a zewnętrzne ? o 90%.
Kluczem do powodzenia są tagi RFID, które w przeciwieństwie do dostępnych na rynku zabezpieczeń, charakteryzują się wielką różnorodnością kształtów i rozmiarów. Dzięki temu mogą być wszyte w metkę lub starannie ukryte w kieszeni, pozostając przy tym niewidoczne dla potencjalnego złodzieja.

Czułość anten RFID montowanych w bramkach sprawia, że tag przy wynoszonym bezprawnie produkcie zawsze zostanie zidentyfikowany, wzbudzając tym samym alarm. Kradzież zostanie uniemożliwiona.
Oprócz ochrony produktów przed złodziejami, możliwa jest także ochrona przed wynoszeniem dóbr firmowych przez nieuprawnionych do tego pracowników. W tym celu pracownicy, noszący identyfikatory z kartą RFID, posiadają przypisane uprawnienia do korzystania lub przenoszenia poszczególnych towarów. W wypadku próby przejścia przez punkt kontrolny pracownika nieupoważnionego do przenoszenia danego produktu ? również włączy się alarm.
Bardzo ważne przy projektowaniu systemu antykradzieżowego jest odpowiedni dobór anten. SMART RFID proponuje anteny w postaci klasycznych bramek, anten podwieszanych lub mat podłogowych.
bramki_pl

Zobacz inne zastosowania dla SMART RFID
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top