Smart Technology Group

Autostrady

Jedną z największych bolączek przy korzystaniu z autostrad są bramki poboru opłat, skutecznie zmniejszające płynność ruchu i nierzadko generujące pokaźne zatory drogowe. Eliminacji tego problemu i usprawnieniu przejazdu pojazdów służyć ma technologia RFID. Pozwala ona na zautomatyzowanie czasochłonnego procesu ręcznego dokonywania opłat u kasjera. W jaki sposób?

Kasy zostaną zastąpione bramkami RFID z wmontowanymi antenami. Tagi RFID, umieszczone za przednią szybą samochodu, będą przez nie aktywowane. Sygnał przesłany zostanie do czytnika RFID, a następnie do jednostki centralnej. Tam specjalistyczne oprogramowanie, zintegrowane z systemami bankowości internetowej, pobierze odpowiednią kwotę za przejazd z konta kierowcy.

Kierowcy nie muszą już zatrzymywać się w celu dokonania opłaty, co w radykalny sposób eliminuje tworzenie się kolejek samochodów, ciężarówek i motocykli.

W takich systemach ? wdrażanych na skalę regionalną lub krajową ? tagi przyznawane są kierowcom na podstawie bazy zarejestrowanych pojazdów. Każdy tag zostaje przypisany do indywidualnego numeru rejestracyjnego. W rezultacie, władze (samorządowe lub krajowe) bądź zarządcy dróg zyskują także dostęp do imponującego zbioru danych, dotyczących ilości przejazdów, częstotliwości korzystania z autostrady, stopnia zmian w natężeniu ruchu w poszczególnych okresach. Tak szczegółowe informacje pozwalają następnie na skuteczniejsze zarządzanie np. remontami.
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top