Smart Technology Group

27 03 2018
Napisał: admin

Mistrzowski debiut krakowskiego startupu w Amsterdamie

Podczas Intertraffic 2018, największych europejskich targów dla branży parkingowej, Smart Technology Group zaprezentował przełom w czynności, która codziennie dotyka milionów kierowców na całym świecie.

Chodzi o wjazd i wyjazd z parkingu. Dziś kierowcy najczęściej korzystają z pilotów i wpisywania kodu. Oba rozwiązania mają swoje wady: są zawodne, zabierają czas i mogą powodować uliczne zatory, zwłaszcza na przyzakładowych parkingach lub tych należących do korporacji. Opracowany przez Smart Technology Group pomysł ma szansę wyeliminować te niedogodności.

Goszczący po raz pierwszy na Intertraffic krakowski startup przywiózł do stolicy Holandii swój flagowy czytnik Master 01. To urządzenie, które na długo przed targami zdobyło powszechne uznanie, stając się najczęściej nagradzanym produktem RFID w centralnej i wschodniej Europie. Nic więc dziwnego, że na stoisku Smart Technology Group nie brakowało odwiedzających.

?Wszystkich naszych gości interesowało, jak udało się nam w jednym czytniku zmieścić aż trzy bezprzewodowe technologie. Do tej pory nie widzieli takiego rozwiązania, które jednocześnie korzystałoby z RFID, Bluetooth i GSM? ? podsumowuje targi dr inż. Karolina Kozłowska, prezes zarządu Smart Technology Group. ?W ten sposób Master 01 pozwala na podnoszenie szlabanu czy otwieranie bramy aż na trzy sposoby, dzięki czemu wjazd na parking staje się wygodny jak nigdy dotąd.?

Dzięki urządzeniu do wjazdu na parking wystarczy naklejka na szybę lub karta identyfikacyjna z tagiem RFID, smartfon (którym należy potrząsnąć lub skorzystać z mobilnej aplikacji) bądź zwykły telefon, z którego dzwoni się na wskazany numer. Szczególnie wygodna jest opcja z RFID. Sprawia ona, że pojazd rozpoznawany jest bez udziału kierowcy, automatycznie i z dużej odległości. Przejazd jest płynny, bo odbywa się bez zatrzymywania pojazdu.

?Na stoisku nie brakowało specjalistów, którzy doceniali wyposażenie czytnika w 4 wyjścia przekaźnikowe oraz możliwość działania czytnika w trybie tak autonomicznym, jak i systemowym. W tym pierwszym czytnik nie korzysta z komputera i oprogramowania nadrzędnego. Decyzję o podniesieniu szlabanu podejmuje na podstawie własnej bazy danych kierowców? ? wyjaśnia dr inż. Karolina Kozłowska.

O innowacyjności rozwiązania krakowskiej firmy świadczą przyznane nagrody, jak m.in. Laur Innowacyjności, Lider Nowych Technologii czy zwycięstwo w Jerusalem Start Competition. Smart Technology Group zostało również niedawno uznanym przez akcelerator MassChallenge za jeden z 10 najlepszych startupów w środkowej i wschodniej Europie. O możliwościach czytnika Master 01 będzie można przekonać się osobiście podczas poznańskich targów Securex (24-26 kwietnia) oraz londyńskich IFSec (19-21 czerwca). Krakowska firma będzie obecna na obu wydarzeniach.

top