Smart Technology Group

13 02 2018
Napisał: admin

2017: najlepsze wyniki w historii Smart Technology Group

Polski technologiczny startup zamknął rok 2017 ze 100% wzrostem sprzedaży rok do roku. Tym samym zrealizowano 130% założonego planu sprzedażowego na 2017. Firma odniosła również imponującą serię trzech zwycięstw w prestiżowych międzynarodowych konkursach.

W minionym roku o Smart Technology Group było głośno za granicą. Okazją do zaprezentowania SMART RFID, tj. flagowej marki firmy umożliwiającej po raz pierwszy wykorzystanie wszystkich kluczowych technologii Internet of Things, był organizowany w Berlinie konkurs Polish Tech Night.

Polish Tech Night to oprócz wieczornej konferencji, także cenne źródło wiedzy dla przedsiębiorców, którzy szukają zagranicznego inwestora. Z myślą o nich, organizatorzy: społeczność Polish Berlin Tech, niemieckie stowarzyszenie zrzeszające firmy IT i ITC w Berlinie i Brandenburgii SIBB, polski fundusz SpeedUp Venture Capital Group oraz niemiecka firma z branży SaaS, BST Media Solutions, przygotowali szereg warsztatów. Dlaczego Berlin jest atrakcyjny dla startupów? Ze względu na obecność inwestorów, zarówno niemieckich jak i zagranicznych, oraz działających akceleratorów jak hubraum, Axel Springer Plug&Play czy Techstars. Dodatkowo Berlin jest prężnie działającym ekosystemem, z ekspertami z całego świata. Spółka wykorzystała swoją szansę i znalazła się w Top-10 startujących startup-ów.

Sukcesem zakończył się również udział w konkursie Start Jerusalem Competition 2017, którego inicjatorem jest Ambasada Izraela w Polsce i Jerusalem Development Authority, która skupia startupy z 35 różnych krajów. Firmy konkurowały o możliwość wzięcia udziału w 5-dniowym doświadczeniu innowacyjnym w Jerozolimie. Izrael jest jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie, dlatego ogromnym wyróżnieniem była dla nas pierwsza trójka wśród polskich startup-ów ? komentuje dr inż. Karolina Kozłowska, CEO Smart Technology Group. Dla krakowskiej Spółki była to niepowtarzalna okazja do wypromowania swojego SMART RFID i przedstawienia go szerszej publiczności.

Zwieńczeniem zwycięskiej serii był triumf w Bridge to MassChallenge Warsaw. To międzynarodowy konkurs startupowy, który promuje najlepsze startupy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Spośród 300 zgłoszonych firm, walczących o docenienie przez doświadczone jury, to właśnie idea SMART RFID znalazła uznanie. Doceniono jej przełomowość dla wielu rynków oraz potwierdzoną licznymi wdrożeniami skuteczność w działaniu. Triumf w Bridge to MassChallenge Warsaw jest tym większy, że polski startup został również wybrany za najlepszy przez grono 150 ekspertów reprezentujących inwestorów oraz prezesów zarządów firm z całego świata. Takie podwójne zwycięstwo to niezwykle rzadki przypadek w historii konkursu. Nic dziwnego, że Smart Technology Group zostało jednogłośnie uznane za jeden z najlepszych startupów regionu CEE.

Sukcesy Smart Technology Group w kolejnych akceleratorach innowacji to efekt udanych decyzji  zarówno w obszarze rozwoju produktu jak i całej strategii. Już teraz nasze produkty SMART RFID bardzo dobrze wpisują się w globalne trendy rynkowe. Odpowiadają na potrzeby biznesowe naszych klientów, oferując jednocześnie rozwiązania, których do tej pory nie mógł zapewnić żaden z naszych konkurentów. SMART RFID otwiera po prostu drzwi do nowych światów ? mówi prezes zarządu dr inż. Karolina Kozłowska.

W 2017 roku uzyskaliśmy dwukrotnie lepsze wyniki niż rok wcześniej. W styczniu 2018 roku mamy już zakontraktowane projekty o wartości równej 60% sprzedaży zrealizowanej w 2017 roku. Spodziewamy się, że trend się utrzyma i nasza sprzedaż ponownie wzrośnie o 100% ? mówi dr inż. Karolina Kozłowska.

Dalsza ekspansja firmy, postępująca specjalizacja i tworzenie nowych linii produktowych w sektorze automatyki biznesowej i przemysłowej (Przemysł 4.0) oraz znaczący wzrost eksportu ? to główne źródła wzrostu spółki na 2018 roku. Najbliższe miesiące to również ekspansja na rynki zagraniczne, głównie na Bliskim Wschodzie i w USA. Firma obecna będzie na największych targach branżowych w Europie. Najbliższa okazja do spotkania się ze Smart Technology Group to Intertraffic Amsterdam (20 – 23 marca). Zaprezentowane zostaną tam rozwiązania do zarządzania kontrolą wjazdu i wyjazdu na parkingach.

top