Smart Technology Group

Służba zdrowia

Bezprzewodowa technologia radiowej identyfikacji stwarza wiele możliwości usprawnienia zarządzania w obszarze służby zdrowia. Tagi RFID jako jedne z niewielu znaczników, będą prawidłowo funkcjonować nawet po sterylizacji. Tym samym, w przeciwieństwie do beaconów, świetnie sprawdzą się przy inwentaryzacji medycznego sprzętu. Oprócz wytrwałości tagów, nie bez znaczenia pozostaje również ich wielka różnorodność pod kątem rozmiarów. Można nimi oznakować każde, nawet te najmniejsze i delikatne przyrządy. Dotychczasowe wdrożenia RFID w szpitalach udowadniają, jak bardzo pomogły personelowi w inwentaryzacji oraz lokalizacji medycznego wyposażenia.

RFID pomaga również w ochronie przed bezprawnym wynoszeniem szpitalnych zasobów. Dzięki temu redukowane są poważne finansowe straty.

Omawiana technologia jest ceniona także za wygodę w tworzeniu systemów kontroli dostępu. Tagi wbudowane w identyfikatory lekarzy, pielęgniarki lub pozostały medyczny personel, pozwalają na otwieranie drzwi bez konieczności przykładania karty do czytnika.
access-icon

kontrola dostępu

parking-icon

systemy parkingowe

logistics-icon

logistyka

shopping-icon

handel

factory-icon

produkcja

todo-icon

inwentaryzacja

palm-icon

turystyka

sport-icon

sport

plane-icon

lotniska

diamond-icon

przemysł wydobywczy

road-icon

autostrady

conference-icon

konferencje

tank-icon

bazy wojskowe

talon-icon

reklama

aid-icon

służba zdrowia

top